Zero waste na całego!

Dzień dobry,

Tutaj Polskie Stowarzyszenie Zero Waste:) Jesteśmy organizacją pozarządową, której leży na sercu dobro ludzi i planety. Aby zrealizować nasz WIELKI PLAN*, potrzebujemy ludzi, organizacji, firm, które mają wrażliwość na to, co dzieje się z klimatem, środowiskiem naturalnym, z naszym domem…

Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć tę przestrzeń, w której opowiemy Wam trochę o naszych działaniach, mając nadzieję, że poczujecie, iż jest to także Wasza „bajka”. Wspólnie możemy zająć się edukacją ekologiczną klientów, tworzeniem zielonych wydarzeń, czy kreacją pomysłów, które zachwycą nie tylko koncepcją, ale też będą mieć zrównoważony wymiar:)

Zapraszamy Was do współpracy – jeśli szukacie pomysłów, chcecie stworzyć madrą, odpowiedzialną kampanię, potrzebujecie inspiracji, chcecie sami wiedzieć więcej o greenwashingu, czy organizujecie świąteczny event lub szukacie zerowastowych prezentów dla pracowników lub klientów – jesteśmy tutaj żeby coś podpowiedzieć. Dajcie znać, czego potrzebujecie!

Co proponujemy na ten moment?

Zobaczcie naszą ofertę – znajdziecie tutaj różne formy warsztatów, prelekcji, eventów firmowych z okazji świąt, czy pikniku na wiosnę.

Jeśli szukacie pomysłu na świąteczne prezenty – mamy kilka propozycji:

  • paczka zero waste dla pracowników lub klientów (w opcji 30 zł/60 zł lub 120 zł)
  • voucher na webinar/warsztat o zero waste, podczas którego oswajamy temat bezodpadowego stylu życia (dla dowolnej grupy osób, w wybranym przez Was terminie)
  • święta w duchu zero waste – event firmowy o pozytywnym wpływie i zerowej emisji:)

Agata, Asia, Kasia i Piotr – członkowie zarządu PSZW

Kim jesteśmy i co robimy?

Działamy od ponad 6 lat. W tym czasie zrealizowaliśmy setki szkoleń, warsztatów, sporo eventów. Wypuściliśmy świetną Mapę Zero Waste, na której łączymy świadomych konsumentów z biznesami działającymi w duchu zero waste/less waste. W przyszłym roku będziemy organziować drugą edycję projektu edukacyjengo dla dzieciaków w szkołach podstawowych Mniej Znaczy Więcej, pełnej świetnych eko-wyzwań, w które angażują się nauczyciele i uczniowie. Od czterch lat prowadzimy też działania rzecznicze postulującee wprowdzenie w Polsce systemu kaucyjnego na opakowania po napojach.  Mamy sukces – w 2025 r. będziemy mieć kaucję!

*WIELKI PLAN – powietrze,  którym możemy oddychać pełną piersią, rzeki i oceany w których możemy się kąpać, jedzenie, które jest zdrowie i dostępne dla wszystkich, czyste plaże na których bawią się nasze dzieci, dobre życie dla przyszłych pokoleń, takie jakie my mamy teraz:))

A tak może wyglądać zerowastowa paczka:)