O NAS

Joanna Kądziołka
Prezeska zarządu

Agata Zgliczyńska
Wiceprezeska zarządu

Katarzyna Mirkiewicz
Członkini zarządu

Piotr Barczak
Członek zarządu

Aleksandra Wieczorek

Agnieszka Sadowska-Konczal

Aleksandra Dębicka-Łaśko

Filip Piotrowski

Małgorzata Gęca

Sylwia Sikorska - Ney

Agata Szopińska

Magdalena Iwanek

Karolina Wanat
Asystentka zarządu i projektów

Ola Kowalczyk
wolontariuszka

Joanna Klim

Ewelina Królik
wolontariuszka

Patrycja Kita
wolontariuszka

Ola Kościuszko
wolontariuszka

Aleksandra Bocian

Dagmara Wójcik-Jędrzejewska

Alina Starzak

Dominika Jackowska

Joanna Żabicka

Ewa Szymborska

Marta Korab-Ożóg




Z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste związana od 2021 roku. Odpowiada za rozwój organizacji, współprace biznesowe, nadzór nad projektami oraz budowanie dobrego klimatu do współpracy dla osób związanych z PSZW.
Współpomysłodawczyni i liderka ogólnopolskiej akcji edukacyjno – inspiracyjnej “Mniej Znaczy Więcej!” kierowanej do szkół podstawowych oraz liderka kampanii społecznej “Kaucja wraca”.
Z wykształcenia psycholożka, która wiedzę o drugim człowieku wykorzystuje do wspierania ludzi w zmianie – m.in. tej w kierunku bezodpadowego stylu życia. Marzy o tym, byśmy żyli w zgodzie z naturą i z szacunkiem korzystali z zasobów naszej planety.
I jako cel stawia sobie zarażanie tym marzeniem oraz realnymi działaniami innych.



Z wykształcenia polonistka, z doświadczenia doradca ds. nieruchomości komercyjnych, z wyznania „zerowaster”. Zmotywowana przez działania Bei Johnson, propaguje ruch Zero Waste w Polsce. Autorka publikowanego w sieci poradnika Vademecum Zero Waste. Marzy o książce o zero waste skierowanej do dzieci. Poleca samoobronę dla kobiet (ćwiczy w Grom Combat Girls) i dzieci (Grom Combat Kids), bo na własnej skórze przekonała się, że zło istnieje.

Redaktor naczelna warszawskiego portalu kulturalnie.waw.pl, z wykształcenia socjolog, obecnie pełnoetatowa mama Mai i Tymona, która od kilku lat stara się wprowadzać minimalizm i zero waste w swoim domu. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, która w wolnych chwilach opowiada o zero waste na swoim kanale na YT.



Wychowała się w Atenach, studiowała w Poznaniu i Maladze, obecnie mieszka w Krakowie. Prywatnie zajmuje się fotografią oraz social media i Google Ads. Jej sposobem na zero waste jest samodzielne wykonywanie produktów. W domu kręci własne mydła, środki czystości i kosmetyki, szyje woreczki oraz robi na drutach myjki. Pokazuje, że aby zadbać o siebie, często wystarczy to, co mamy w kuchni. Sama dochodzi do zero waste małymi krokami i takie podejście stara się przekazywać innym. Współorganizowała Festiwal Zero Waste, zajmuje się także prowadzeniem warsztatów zero waste.



Ukończyła Stosunki Międzynarodowe w Krakowie. Z ideą bezodpadowego życią zetknęła się mieszkając w Kanadzie i od tego czasu wprowadza zmiany do swojej codzienności a samą koncepcją stara się zarażać swoje otoczenie. Propagatorka ekologicznych zmian w swoim miejscu pracy. Ratowała żywność w krakowskim Foodsharingu i siła rzeczy temat marnowania żywności jest jej szczególnie bliski. Współogranizatorka Festiwalu Zero Waste w Krakowie, prowadząca warsztaty i prelekcje w temacie ZW. Uwielbia jogę, muzykę i przebywanie na łonie natury.


Pochodzi z Pomorza Zachodniego, lecz od kilku lat jest związana z Wrocławiem, gdzie w wolnym czasie kręci kremy i inne naturalne kosmetyki oraz domowe środki czystości, kompostuje, współtworzy Ołbiński Ogród Otwarty, a od niedawna promuje ideę zero waste na swoim instagramowym profilu – eco.beany. Oprócz tego pasjonuje się językiem hiszpańskim i salsą.

Ukończyła psychologię, ale śmieje się, że zdążyła już o tym zapomnieć. Pracowała jako nauczyciel angielskiego, gdy poznała Finlandię i odtąd ten kraj wyznacza kierunki jej zainteresowań i działań zawodowych. Narodowe fińskie wartości – minimalizm, szacunek wobec przyrody oraz ekologia w życiu codziennym były jej bliskie od dawna. Współpracuje z fińską grupą „Zero Waste”. Pisze bloga „Fińskie inspiracje”, w którym ważną część zajmuje „ekologia po fińsku”. Uprawia Nordic Walking wierząc, że aktywność w bliskim kontakcie z przyrodą skłania do tego, by ją cenić i troszczyć się o jej przyszłość.

Inżynier ochrony środowiska, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zajmuje się przede wszystkim ochroną fauny i edukacją ekologiczną. Zdecydowanie dusza artystyczna: jest autorką wielu artykułów o tematyce ekologicznej w czasopismach „MiniLO i Aniela” oraz „SeniorLO 50+”, zajmuje się także fotografią, głównie ślubną. Członkini Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja, wieloletnia wegetarianka i właścicielka trzech adoptowanych królików. Z ciekawostek: pilot paralotni.

Absolwentka stosunków międzynarodowych, studentka V roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim i II roku kostiumografii w MSKPU. Drogę zawodową związaną z prawem zmieniła na działalność w organizacjach pozarządowych. Interesuje się kwestią ochrony praw kobiet, zrównoważoną modą i zagadnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu w branży modowej. Prywatnie entuzjastka jazdy na rowerze, szycia i robienia na drutach z wykorzystaniem używanych materiałów oraz gotowania. W Stowarzyszeniu wspiera Zarząd w codziennej aktywności.


W Stowarzyszeniu wspiera Zarząd w codziennej aktywności, realizacji założonych celów (od tych drobnych po strategiczne).
Prywatnie żona, mama dwóch córek oraz fanka i tester w jednym – w poszukiwaniu nowych, ekologicznych rozwiązań dla domu.

W wolnym czasie czyta, uprawia jogę, jeździ na rowerze i chętnie wraca na swoją rodzinną Lubelszczyznę.

Pasjonatka podróży, kultury i języka włoskiego oraz kina. Wielka fanka Meryl Streep.
Bliski jest jej minimalizm, szafa kapsułowa, kuchnia zero-waste oraz zrównoważone podróżowanie.
W Stowarzyszeniu zajmuje się koordynowaniem projektów międzynarodowych oraz kontaktem z organizacjami międzynarodowymi.

W przerwie od pracy zawodowej wraz z kilkoma młodymi mamami założyła fundację Przystań Blisko i została wybrana jej prezeską. Fundacja zajmuje się propagowaniem idei Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy, wychowania i edukacji w myśl zasady “nie ma edukacji bez relacji”. Fundacja organizuje Festiwal Relacji, podczas którego można posłuchać i spotkać, liderów działających na rzecz dobrej komunikacji i karmiących relacji. Ciągle pogłębia swoją wiedzę w tym zakresie – obecnie w ramach Kursu Podstawowego Szkoły Psychoterapeutów w Instytucie Treningu i Edukacji Gestalt w Rzeszowie.
Zakochana w idei systemu kaucyjnego odkąd pierwszy raz stanęła przed urządzeniem “zjadającym” opakowania po napojach w niemieckim supermarkecie w 2003 roku.
Mama dwójki dzieci, ciągle w drodze.

Poza godzinami pracy artystka amatorka. Na stronę naszej organizacji trafiła przypadkiem na social mediach i tak się stało, że została 😉
Zajmuje się razem z Piotrem i Eweliną pośrednictwem między PSZW a instytucjami europejskimi.
Jej rolą jest także wspieranie ogólnych działań o charakterze interkulturowym i wielojęzycznym w naszej organizacji.
Od czasu do czasu chętnie coś przetłumaczy.”

Nasza misja
Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Naszą misję realizujemy poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.
Statut Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste
Sprawozdanie finansowe za 2019 r.
Sprawozdanie finansowe za 2020 r.
Sprawozdanie finansowe za 2021 r.
Nasze cele:
działania na rzecz ochrony środowiska,
ochrona zdrowia i życia ludzi przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń i odpadów,
eliminacja z produkcji i stosowania substancji chemicznych i produktów mających negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzi,
zapobieganie zanieczyszczeniom i odpadom u źródeł ich powstawania,
zapobieganie marnotrawstwu surowców oraz niewłaściwemu zagospodarowaniu i unieszkodliwianiu odpadów,
wdrażanie zasad gospodarki bezodpadowej oraz gospodarki o obiegu zamkniętym,
zapobieganie międzynarodowemu obrotowi odpadami, a zwłaszcza odpadami niebezpiecznymi,
pobudzanie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz kształtowanie korzystnych dla środowiska naturalnego postaw i zachowań obywateli,
podejmowanie działań na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, pobudzanie aktywności społecznej i dalszego upodmiotowienia społeczeństwa, a także upowszechnianie oraz ochrona wolności i praw człowieka,
zwiększenie dostępu społeczeństwa do informacji o powstających zanieczyszczeniach
i odpadach.
Patronat nad książkami
Polskie Stowarzyszenie Zero Waste objęło również patronat nad książkami:
Wolontariat
Jeśli czujesz sprzeciw wobec zanieczyszczenia oraz marnowania zasobów naszej planety, a jednocześnie posiadasz umiejętności, doświadczenie i jesteś profesjonalistą w swojej dziedzinie, to napisz do nas na adres: wolontariat@zero-waste.pl. Chętnie poznamy Twoje możliwości.
Rada naukowo – programowa
Rada Naukowo-Programowa jest organem doradczym Stowarzyszenia. Zespół Rady tworzą polscy i zagraniczni specjaliści, którzy są ekspertami w zakresie Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) towarzysząc rozwojowi tej koncepcji począwszy od jej narodzin w 2014 r.,aż do chwili obecnej wpływając na jej kształt nadawany przez Parlament Europejski. Zadaniami Rady jest m.i.: dbałość o odpowiedni poziom merytoryczny i naukowy podmiotów i partnerów współpracujących z Radą i Stowarzyszeniem, inspirowanie nowych form i kierunków działań Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Razem odkrywamy jak uniezależnić zrównoważony rozwój gospodarczy od zużywania topniejących zasobów.
Skład osobowy Rady Naukowo-Programowej:
Tomasz Wojciechowski (koordynator)
Piotr Barczak
Andrzej Karol Gawłowski
Zbigniew Bukowski
Marek Goleń
Paweł Głuszyński
Anna Larsson
KOntakt
Adres
Franciszka Marii Lanciego 14/35
Warszawa 02-792
KRS
0000674299
NIP
6751594380
Regon
367399443
NUMER RACHUNKU
BNP Paribas 21 1600 1462 1816 2030 0000 0001
Napisz do Nas
Dołącz do społeczności:
Kontakt:
Napisz do Nas
Polskie Stowarzyszenie Zero Waste
ul. Franciszka Marii Lanciego 14/35
02-792 Warszawa
Kontakt z mediami:
joanna.kadziolka@zero-waste.pl
NUMER RACHUNKU
BNP Paribas 21 1600 1462 1816 2030 0000 0001