Torby bumerangi

Torby bumerangi

Boomerang Bags to ruch stworzony w Australii w 2013 roku. Jego główna ideą jest ograniczanie ilości plastikowych toreb w obiegu poprzez utworzenie punktów wymiany toreb wielorazowych w punktach handlowych. Dzięki temu, każdy ma możliwość pożyczenia takiej torby – bez opłat, lub podzielenia się swoimi nadmiarowymi, nieużywanymi torbami wielorazowymi. Korzyści są podwójne – nasze niewykorzystane zasoby służą innym, a do środowiska trafia mniej toreb jednorazowego użytku.

Kto może stworzyć taki punkt?

Każdy. SKLEP, BIURO, BIBLIOTEKA, DOM KULTURY, KAWIARNIA, W KTÓREJ CZASAMI PRZYDAJĄ SIĘ TORBY DO ZABRANIA RZECZY NA WYNOS… A MOŻE MASZ JESZCZE INNY POMYSŁ? Porozmawiaj z właścicielem miejsca, w którym często bywasz i przedstaw mu korzyści, które płyną z takiego rozwiązania. Prowadzisz swój własny sklep, kawiarnię, bibliotekę? Do dzieła!

Co jest potrzebne?

Do stworzenia takiego punktu wymiany toreb potrzebujesz koszyka lub kartonu, który ustawicie w widocznym miejscu, kilku wielorazowych toreb oraz tabliczki z informacją o zasadach użytkowania. Gotowy wzór do pobrania znajdziesz poniżej.

Gotowy wzór

Torby bumerangi na Facebooku

Poprzednie

Kolejne