Premiera książki „Kurka Kika i przyjaciele. Historie o bezśmieciwości”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że objęliśmy patronatem książkę „Kurka Kika i przyjaciele. Historie o bezśmieciowości” Danuty Krystyny Wlizło.

Tytułowa bohaterka, czyli Kurka Kika, wraz z dziećmi i przyjaciółmi pokazuje różne działania i zwyczaje, które sprawiają, że w ich życiu jest mniej śmieci: zbierają je z trawników, kupują jedzenie do własnych opakowań, organizują wyprzedaże, naprawiają przedmioty codziennego użytku, wymyślają prezenty urodzinowe i kreatywne sposoby spędzania wolnego czasu w duchu less waste. Robią to wszystko po to, by zadbać o swoje otoczenie i potrzeby, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc – sami zobaczycie!

Książka zawiera także szereg ciekawostek o zwierzętach, ich zwyczajach i umiejętnościach, ciekawe zadania, pytania zachęcające do refleksji i działania. Powstała ona z troski o coraz bardziej zaśmiecone otoczenie. Sam proces jej tworzenia również przebiegał z dbałością o środowisko naturalne, co potwierdziła w swoim raporcie krakowska Fundacja Carbon Footprint.

Daniela Grzesińska, przyrodniczka z pasji i wykształcenia, współzałożycielka Fundacji Alter Eko i mama małej Marysi o książce mówi tak: „Ta książka to świetna inspiracja do wdrażania zero waste w codzienność. Kurka Kika i grono jej niezwykłych przyjaciół błyskawicznie zdobywają serca czytelników, a bogactwo pomysłów na bezśmieciowość może zaskoczyć niejednego. Oprócz motywujących przykładów autorka proponuje aktywną edukację ekologiczną. Znajdziemy tutaj pytania i zadania, które ułatwią nam omówienie tematu z najmłodszymi. Książkę przetestowałam na małej czytelniczce, która zainspirowana działaniami bohaterów chce zorganizować akcję sprzątania lasu i zyskała odwagę do odmawiania foliówek w sklepie.

Kika i przyjaciele z pewnością pomogą niejednemu rodzicowi lub edukatorowi zainteresować dzieci tematyką zero waste i wyjaśnić ją w zrozumiały dla nich sposób”.

Czy kura może zostać Pogromczynią Śmieci i promotorką bezśmieciowości?

Okazuje się, że tak! A my i nasze dzieci możemy się do niej przyłączyć. Razem będzie nam raźniej 😉

Premiera książki już 6 grudnia! Zamówienia: https://danutakrystyna.com/produkt/historie-o-bezsmieciowosci/