Premiera książki Julii Wizowskiej „nie śmieci”

Mamy zaszczyt promować jedną z najbardziej wyczekiwanych przez nas książek o odpadach.
Julia Wizowska, autorka bloga Na nowo śmieci swoje dzieło pisała 2 lata.

Jeśli macie ochotę dostać książkę z dedykacją Julki jeszcze przed świętami, możecie to zrobić do 12 grudnia.
Od 13 grudnia przesyłka nie będzie już darmowa i teleport do Waszej skrzynki może zająć chwilę dłużej
,,Nie śmieci” nie będzie dostępna w księgarniach, dlatego zachęcamy do odwiedzenia sklepu Julii tutaj ->

http://www.nanowosmieci.pl/produkt/ksiazka-nie-smieci/

A co Julka sama pisze o swojej książce?

,,Przez dwa lata jeździłam po Polsce i przyglądałam się temu, co dalej dzieje się z zawartością naszych domowych koszy. 👉Odwiedzałam sortownie, instalacje przetwarzania odpadów i recyklingu. 👉 Byłam w biokompostowni. 👉 W zakładzie, odzyskującym używane ubrania z kontenerów. 👉 W papierni, która przetwarza „kartoniki” po mleku i soku. 👉 W spalarni. 👉 Na czynnym składowisku.

Rozmawiałam z ekspertami i osobami, od lat zajmującymi się tym, co dla innych stanowi temat tabu. Spotkałam się z ludźmi, którzy na różne sposoby przerabiają, odzyskują, ratują przedmioty i żywność.

Nie jest to zwyczajna książka. To połączenie reportażu z poradnikiem. Ja ze swojej strony doradzę, jak marnować mniej jedzenia, gdzie przekazać niebezpieczne przedmioty i substancje, które mamy w swoich domach oraz jak dbać o ubrania, by posłużyły one dłużej. Dowiesz się, jakie proste i tanie rozwiązania stosuję na co dzień, by ograniczyć ilość wyrzucanych rzeczy. Podsunę też pomysł co do rozmieszczenia w domu pięciu koszy do segregacji – by odpady miały szansę zostać surowcami, nie śmieciami.”