II edycja Warszawskiej Kawiarenki Naprawczej już 30 marca!

„#PrawoDoNaprawy” – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zaprasza 30 marca na II edycję Warszawskiej Kawiarenki Naprawczej.

Codziennie kupujemy produkty, które są zaprojektowane tak by szybko się zepsuły. Kupujemy nowy sprzęt, który szybko się psuje. Naprawy są kosztowne albo problematyczne. Producenci odmawiają produkowania niezawodnego sprzętu, by wciąż zarabiać na sprzedaży nowych sprzętów. Cenę za to płacimy nie tylko my, ale także planeta.
Taki stan rzeczy mogą zmienić regulacje prawne (o ile o nie poprosimy!) Domagamy się #PrawaDoNaprawy!

Jeśli w czasie wiosennych porządków znajdziecie zepsute rzeczy – nie wyrzucajcie! Przynieście je do nas!
30 marca w MAL przy ul. Grójeckiej 109, w godzinach 11.00 – 15.00, będą czekać na Was specjaliści i pasjonaci napraw, którzy bezpłatnie pomogą naprawić zepsute przedmioty! A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze przy ciastku i kawie!

Naprawimy:

  • Drobne AGD/RTV
  • Elektronikę
  • Rowery
  • Biżuterię
  • Ubrania

Podczas kawiarenki będzie można także wziąć udział w warsztatach i nauczyć się jak naprawiać przedmioty codziennego użytku.

Warsztaty:
– Laboratorium Domowej Naprawy z RepairMan
– Warsztat naprawy obuwia z WoshWosh
– Jak naprawiać za pomocą druku 3D z Sygnis

Podstawą Kawiarenki Naprawczej jest integracja społeczności lokalnej, przy równoczesnym zwiększaniu świadomości ekologicznej mieszkańców, z pomocą stosowania zasad Circular Economy (gospodarki o obiegu zamkniętym), czyli przedłużania „życia” przedmiotów.

MAL Grójecka 109
filia Ośrodka Kultury Ochoty
30 marca (sobota)
godz. 11.00- 15.00
Wstęp wolny


Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.

Naszą misję realizujemy poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.