DOBRA PACZKA, czyli wysyłka less waste – edycja świąteczna

DOBRA PACZKA,  czyli wysyłka less waste – edycja świąteczna!

 

Możliwość zrobienia zakupów w Internecie jest niewątpliwie ogromnym udogodnieniem. W tym roku, w związku z  pandemią koronawirusa, jeszcze bardziej zyskują one na popularności. W badaniu
przeprowadzonym w połowie roku, aż 73% ankietowanych (dla porównania w roku 2019 było to 62%), zadeklarowało, że robi zakupy w sieci (raport Gemius i IGE „E-commerce w Polsce 2020”).
Warto jednak pomyśleć o tym, jaki wpływ e-commerce wywiera na środowisko.

Jako Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zauważyliśmy problem narastającej liczby odpadów oraz CO2 generowanych przez usługi wysyłkowe, dlatego jesienią przeprowadziliśmy kampanię edukacyjną pt. „Dobra Paczka, czyli wysyłka less waste”, w której podpowiadaliśmy, jak zmniejszyć ten negatywny wpływ, bez konieczności rezygnacji z niezbędnych zakupów.

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest czasem wzmożonych zakupów. Wiemy, że w tym roku w dużej mierze przeniosą się one do sieci, dlatego 1 grudnia wznowiliśmy naszą akcję w świątecznej odsłonie.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia:

Wysyłka less waste – edycja świąteczna na facebooku” , gdzie przez kolejne trzy tygodnie będziemy podpowiadać, jak uczynić nasze świąteczne zakupy mniej szkodliwymi dla środowiska oraz pokażemy, jakie efekty udało nam się uzyskać dzięki promocji ekologicznych wysyłek.

W tej edycji nie zabraknie również transmisji na żywo – 7.12 o godz. 18:00 porozmawiamy z psychologiem o tym, dlaczego tak bardzo lubimy kupować – oraz świątecznych upominków – opublikujemy przewodnik z instrukcją ekologicznego pakowania prezentów.

Wierzymy, że wspólny i zmasowany sygnał, że coraz więcej klientów życzy sobie przesyłek less waste, zostanie odebrany przez rynek! Czekamy na Was z górą pomysłów na bardziej zrównoważone święta!