Współczesny świat staje przed wyzwaniami związanymi z ochroną środowiska, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie publiczne, stabilność ekosystemów oraz przyszłość globalnej gospodarki. W obliczu tych wyzwań, organizacje powinny proaktywnie wdrażać zrównoważone polityki, między innymi wyposażając pracowników w odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby mogli przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju firmy.
Zgodnie z raportem Forbes, 90 proc. liderów biznesowych uważa zrównoważony rozwój za kluczowy, jednak tylko 60 proc. organizacji posiada strategię w tym zakresie. Z kolei badanie Deloitte wykazało, że jedynie 57 proc. organizacji oferuje pracownikom szkolenia z zakresu zmiany klimatu i działań na rzecz ograniczania jej negatywnych skutków.
Dla wielu pracowników, zwłaszcza młodszych pokoleń, coraz ważniejsze staje się zatrudnienie w firmie, która jest odpowiedzialna społecznie i ekologicznie. Dopasowanie wartości organizacyjnych do wartości pracowników może zwiększyć atrakcyjność firmy dla potencjalnych kandydatów oraz ich długofalowego zatrudnienia.
We wprowadzaniu takiej pozytywnej zmiany do środowiska pracy – stopniowej, adekwatnej do miejsca i warunków naszych odbiorców – będziemy zachęcać podczas najbliższych, darmowych webinarów, które poprowadzą eksperci PSZW.
Zapraszamy do uczestnictwa i zachęcamy do zapisów na spotkania – link do formularza.
Podczas webinaru opowiemy o tym:
- Jak współczesny styl życia i ilość odpadów, które wytwarzamy wpływa na stan planety
- Jak zmiana podejścia w biznesie z linearnego na cyrkularny zwiększa konkurencyjność firmy
- Jakie praktyczne rozwiązania na rzecz zero waste warto wdrożyć w firmie i życiu osobistym
- Dlaczego potrzebne jest budowanie zaangażowania pracowników poprzez ważne wartości takie jak np.dbanie o planetę
Termin:
3 grudnia 2024, godz. 11
Czas trwania: 1 godzina zegarowa.
Webinar powstał z myślą o managerach i osobach pracujących w działach HR.
Prowadzenie:
Joanna Kądziołka
Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Ekspertka ds. komunikacji, edukatorka ekologiczna, pomysłodawczyni kampanii edukacyjnej „Wrzucam. Nie wyrzucam”, postulującej wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce. Koordynatorka projektów społecznych, m.in. Mapy Zero Waste, promujacej biznesy działające w duchu zero waste. Konsultantka strategii GOZ opracowywanych przez instytucje publiczne. Prowadzi warsztaty zero waste dla firm, instytucji, uczelni, od wielu lat współpracuje z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi przy lokalnych projektach skupiających się wokół tematyki prewencji wytwarzania odpadów. Pomysłodawczyni i koordynatorka Festiwalu Zero Waste w Krakowie.
Katarzyna Mirkiewicz
Certyfikowana trenerka (Europejska Szkoła Trenerów grupy SET) oraz coach (Noble Manhattan Coaching). Z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste związana od 2021 roku, od marca 2023 członkini zarządu. Współpomysłodawczyni i liderka ogólnopolskiej akcji edukacyjno – inspiracyjnej “Mniej Znaczy Więcej!”dedykowanej szkołom podstawowych oraz koordynatorka kampanii społecznej “Kaucja wraca” – projektu rzeczniczego zakończonego podpisaniem ustawy o wprowadzeniu systemu kaucyjnego w Polsce. Przez kilkanaście lat związana z biznesem, rozwojem pracowników i organizacji zajmowała się zarówno jako właścicielka własnej firmy szkoleniowej jak również jako specjalistka zatrudniana w międzynarodowych firmach. Marzy o tym, byśmy żyli w zgodzie z naturą i z szacunkiem korzystali z zasobów naszej planety. I jako cel stawia sobie zarażanie tym marzeniem oraz realnymi działaniami innych.