Warszawska Kawiarenka Naprawcza już 7 marca!

Codziennie kupujemy produkty zaprojektowane tak, by szybko się zepsuły. Naprawy są kosztowne lub problematyczne. Producenci odmawiają produkowania niezawodnego sprzętu. Cenę za to płacimy nie tylko my, ale także planeta.

Każdy z nas ma #PrawoDoNaprawy, ale potrzebne są zmiany prawa, które zmuszą producentów do bardziej odpowiedzialnego projektowania sprzętów. Jeśli jednak macie zepsute rzeczy, nie wyrzucajcie ich – przynieście je do nas! 7 marca w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 w Warszawie, w godz. 11.00 – 16.00, będą na Was czekać specjaliści, którzy bezpłatnie pomogą naprawić zepsute przedmioty! A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze, przy ciastku i kawie.

WSTĘP BEZPŁATNY

Naprawy

W strefie napraw będzie można naprawić: drobne AGD/RTV, elektronikę, rowery, biżuterię, ubrania oraz komputery. Wosh Wosh zaprosi wszystkich na czyszczenie butów i skonsultuje ewentualne naprawy. 

North.pl zaprasza do strefy samodzielnych napraw AGD. Zajrzyj do wnętrza pralki lub zmywarki, powspominaj sprzęty retro, zapytaj eksperta o części i możliwość ich wymiany. Naprawiaj, nie wyrzucaj! 

Tadam przygotuje stoisko naprawcze, gdzie każdy będzie mógł pod okiem eksperta skleić wszystko: od dzbanka po meble, od torebki po buty sportowe, od metalu po szkło za pomocą wszystkoklejącego zestawu: Kropelka, TADAM, Poxipol, Poxilina, Ośmiorniczka.

Czas uczestnikom kawiarenki umili wystawa zdjęć #NoBeautyInPlastic autorstwa Daniela Petrykiewicza, który za pomocą prowokujących fotografii zwraca uwagę na fakt wciąż rosnącego zużycia jednorazowego plastiku.

Warsztaty

Zapraszamy również do udziału w warsztatach, w trakcie których nauczymy  naprawiać przedmioty codziennego użytku:

  • 11:00 – Warsztat naprawy obuwia Martyną Zastawną z WoshWosh – ZAPISY
  • 12:20 – Laboratorium Klejenia z marką Tadam – ZAPISY
  • 14:00 – Naprawa elektroniki z Akademią Elektroniki – ZAPISY

Spotkania

Na uczestników czekają 3 inspirujące spotkania:

  • 11:30 – spotkanie autorskie z fotografem Danielem Petryczkiewiczem, autorem wystawy #NoBeautyInPlastic, podczas którego Dorota Kostowska stworzy notatkę wizualną
  • 13:00 – „Naprawiaj, nie wyrzucaj” poprowadzi North.pl
  • 14:00 – Zero Waste dla początkujących – w arkana filozofii zero waste wprowadzi uczestników Małgorzata Gęca z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Zero sp. z o.o.

SponsorzyNorth.pl, firma, która od kilkunastu lat pomaga w naprawie sprzętów RTV i AGD oraz TADAM – klej do butów sportowych i  nie tylko.

PartnerzyRowerownia SyrenaRepairMan WarszawaAkademia ElektronikiFoodsharnig WarszawaWoshWosh

Regulamin: http://bit.ly/regulamin_kawiarenki_naprawczej