Spotkanie w Warszawie i konferencja z Beą Johnson

W niedzielę 4 grudnia w hotelu Novotel Centrum w Warszawie miały miejsce dwa wydarzenia:

  • Spotkanie członków facebookowej grupy Zero Waste Polska
  • Konferencja Bei Johnson zatytułowana „Dom bez odpadów, czyli recepta na oszczędności”

Spotkanie grupy Zero Waste Polska zorganizowała Aleksandra Niewczas, administratorka grupy na Facebooku. Jego celem było poznanie się, wymiana doświadczeń, wątpliwości i planów. Przedstawianie się uczestników trwało dość długo, ale było niezwykle interesujące. Wirtualnie przedstawił się Piotr Barczak z Environmental Europeean Bureau w Brukseli. Paweł Głuszyński z Zero Waste Europe poruszył temat utworzenia stowarzyszenia działającego na rzecz zero waste w Polsce i odpowiadał na pytania związane z gospodarowaniem odpadami. Kornelia Orwat, blogerka i mama trójki dzieci, opowiedziała o swoich doświadczeniach z zero waste w dużej rodzinie, a Kaśka Barc przedstawiła działania i projekty organizacji Oddam Odpady. Spotkanie pokazało, jak aktywną i zaangażowaną społeczność tworzą sympatycy i praktycy zero waste w Polsce.

Konferencję „Dom bez odpadów, czyli recepta na oszczędności” zorganizowała Virginie Little z firmy Little Greenfinity. Gościem i prelegentką była Bea Johnson, propagatorka ruchu zero waste na świecie. Bea Johnson jest autorką bloga i książki Zero Waste Home, doradza w kwestiach zero waste wielu firmom i podróżuje po świecie ze swoimi wykładami, na których pokazuje jak wprowadziła idee zero waste w swoje życie.

Na wykład Bei przybyło około dwieście osób, a zainteresowanie konferencją było tak ogromne, że dla kolejnej setki osób nie wystarczyło już miejsc.

Po wykładzie odbył się panel dyskusyjny z udziałem Bei Johnson, dr Marka Golenia ze Szkoły Głównej Handlowej, Vincenta Dujardin, dyrektora generalnego Hotelu Novotel Centrum Warszawa, Doroty Patejko, dyrektorki CSR Auchan Polska, Pawła Głuszyńskiego z Zero Waste Europe i Kamili Musiatowicz z Fundacji Alter Eko.

Na zakończenie był czas na pytania od publiczności i dyskusje. Widać było, że Bea Johnson wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Relacje ze spotkania:

http://www.korneliaorwat.pl/moje-wrazenia-po-konferencji-z-bea-johnson/

Styl życia w idei Zero Waste – relacja z konferencji

 

Wywiad z Beą Johnson:

Bea Johnson – wywiad z autorką Zero Waste Home

Autorka: Kornelia Weronika Orwat