Twoja firma działa w duchu zero waste? Jesteś klientem miejsca, które dba o przyszłość planety? To dla Was powstała Mapa Zero Waste, na której znajdują się sklepy, serwisy, usługi wspierające bezodpadowy styl życia.
Działaj na rzecz planety – dodaj punkt do Mapy Zero Waste!

Twoja firma działa w duchu zero waste? Jesteś klientem miejsca, które dba o przyszłość planety? To dla Was powstała Mapa Zero Waste, na której znajdują się sklepy, serwisy, usługi wspierające bezodpadowy styl życia.

Średnio co drugi Polak deklaruje, że podczas zakupów bardziej niż kiedykolwiek bierze pod uwagę kwestie środowiskowe i ekologiczne, a aż 89% uważa, że ma wpływ na przyszłość naszej planety*. Wspólnie z ING Bank Śląski pragniemy zachęcić Polaków do bardziej świadomego życia i odpowiedzialnej konsumpcji. Z myślą o tym powstała wyjątkowa Mapa Zero Waste, dzięki której w jednym miejscu dostępne będą firmy wrażliwe na los ludzi i planety, które ograniczają ilość wytwarzanych odpadów.  

Mapa Zero Waste pozwala wyszukiwać, ale też dodawać nowe miejsca np. z rejonu naszego zamieszkania, które działają w duchu zero waste, takie jak punkty naprawcze,  sklepy z opakowaniami wielokrotnego użytku, second handy, czy kawiarnie serwujące napoje do własnego kubka. 

Punkt może na mapę zgłosić zarówno klient indywidualny, który korzysta z jego usług na co dzień, jak i sama firma działająca ekologicznie i w zgodzie z zasadami 5R. Wystarczy uzupełnić prosty formularz, a w przypadku pozytywnej weryfikacji, punkt trafi na mapę. Zgłoszenie i utrzymanie punktu na mapie jest bezpłatne. 

Więcej na: www.mapazerowaste.pl 

Projekt wspiera piosenka „Wystarczy”, do której tekst napisała Katarzyna NosowskaTo niezwykle oryginalny manifest i wezwanie do życia w zgodzie z zero waste. Teledysk został zrealizowany w tym duchu – wszystkie elementy scenografii pochodzą z drugiej ręki lub zostały przetworzone z innych przedmiotów. Część pochodzi ze zbiórki, zorganizowanej wśród pracowników ING. 

Zobacz klip: Katarzyna Nosowska „Wystarczy”

*badanie konsumenckie Grupy ING, IPSOS, wrzesień 2021: https://spolecznosc.ing.pl/-/Blog/Polacy-chc%C4%85-by%C4%87-eko-Zobacz-infografik%C4%99-na-podstawie-bada%C5%84/ba-p/35241