Gdzie spotkamy się w marcu?

Marzec zaskoczył nas (pozytywnie!) bogactwem i różnorodnością wydarzeń, dlatego postanowiliśmy przygotować szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe dwa tygodnie. Sprawdźcie, gdzie spotkacie Polskie Stowarzyszenie Zero Waste w marcu!

Już w najbliższy weekend 17-18 marca będzie okazja spotkać nas na kiermaszu rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu „Przerób-my na wiosnę”. Na kiermaszu spotkacie Małgosię, która opowie Wam od czego zacząć przygodę z zero waste oraz Anię i Dagmarę, które pomogą Wam uszyć wielorazowe woreczki na zakupy. Jeśli macie w planach odwiedzić nasze stoisko, a waszych domach panoszą się stosy niepotrzebnych toreb wielorazowych – przynieście je do nas. Zasilą nasz projekt „Torby Bumerangi”.

22 marca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Sylwią Majcher, autorką książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”. W spotkaniu weźmie udział również Agnieszka, reprezentantka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, które objęło patronat nad książką. Spotkanie odbędzie się w EMPIK’u w CH Arkadia w Warszawie.

 

Za to 24 marca będzie okazja by spotkać się z nami we Wrocławiu, gdzie odbędzie się pierwsze Cykliczne Wrocławskie Spotkanie Zero Waste. Zapraszamy Was na godz. 15:00 do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. T. Mikulskiego (Rynek 58). Spotkanie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie życia zero waste w praktyce oraz do dyskusji o gospodarce odpadami w Polsce. W spotkaniu udział weźmie prezes Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, Ola Niewczas.

 

Tego samego dnia (24 marca) odbędzie się także pierwsza warszawska edycja Kawiarenki Naprawczej! Zapraszamy Was w godzinach 11:00 – 15:00 do Miejsca Aktywności Lokalnej przy ulicy Grójeckiej 109 w Warszawie, a nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby Waszym zepsutym sprzętom AGD, rowerom, ubraniom czy elektronice – przywrócić życie. A więc napraw, nie wyrzucaj! Odwiedź Kawiarenkę Naprawczą!