UWAGA: ZMIANA TERMINU NA 26-27 września 2020 r.
W dniach 28-29 marca w Krakowie odbędzie się druga edycja Festiwalu Zero Waste. To weekend pełen prelekcji i warsztatów, którym towarzyszą targi z bezodpadowymi niezbędnikami.
Zmiany klimatyczne i przyszłość naszej planety. To hasła – klucze, wokół których został zbudowany program tegorocznej, dwudniowej edycji Festiwalu Zero Waste w Krakowie.
Ostatni marcowy weekend to spotkanie z 18 ekspertami, którzy pojawią się w siedzibie Radia Kraków, aby opowiadać o kwestiach wiązanych z branżą fashion, niemarnowaniem żywności, ekologiczną architekturą, bioróżnorodnością, odpowiedzialnym podróżowaniem, organizacją eventów, tworzeniem elektrowni społecznej czy gmin zero waste. Wśród prelegentów pojawią się m.in. Maria Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, Marek Rabij, dziennikarz Tygodnia Powszechnego, autor bloga Story of a life Krzysztof Story, Sylwia Majcher, propagująca zero waste w kuchni oraz ekonomista Jan Chudzyński, który zajmie się tematem zielonego wzrostu.
Nie zabraknie ciekawych warsztatów, prowadzonych przez członków Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Będzie można dowiedzieć się, jak zrobić własne kosmetyki czy chemię domową; pojawi się również temat ratowania roślin i organizacji ślubów w wersji zero waste.
Na stoiskach wystawców będzie można znaleźć produkty takie jak woreczki na żywność od firmy Maruna, kosmetyki Joanny Chyl, produkty Fair Trade, szczotki od Ekorozmaitości, butelki i kubki od Mojabutelka, mydła z Rajskiej Mydlarni oraz wszystkie przyprawy świata na wagę ze Szczypty orientu. Przed siedzibą Radia Kraków pojawi się foodtruck Twój Zdrowy Słój, serwujący potrawy w wersji zero waste.
Sobota to także wernisaż wystawy #NoBeautyInPlastic autorstwa Daniela Petryczkiewicza.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata „Chętnie jem” na temat jakości żywienia i zapobiegania jego marnowania w placówkach edukacyjnych, która odbędzie się 27 marca w Hevre.
Partnerzy medialni: Teraz Środowisko, Zielone Wiadomości, SmogLab, Biokurier, Ulica ekologiczna, Ekologia.pl.
Wstęp na prelekcje jest wolny. W połowie marca ruszy dystrybucja biletów. Szczegóły można znaleźć na Facebooku w linku do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2616282661803718/