Druga edycja kampanii HelloWielo rusza już 16 listopada!

Już po raz drugi, w ramach Europejskiego Tygodnia Ograniczania Odpadów Polskie Stowarzyszenie Zero Waste organizuje ogólnopolską kampanię na rzecz pieluchowania wielorazowego. Tegoroczną edycję zdecydowaliśmy się poszerzyć o wielorazowe artykuły higieny menstruacyjnej, takie jak podpaski wielorazowe i kubeczki menstruacyjne!

Zeszłoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii na rzecz pieluchowania wielorazowego HelloWielo przyciągnęła tłumy młodych rodziców, którzy na odbywających się w całej Polsce warsztatach zgłębiali tajniki dziecięcej higieny w duchu zero waste. Kampania okazała się tak dużym sukcesem, że została dostrzeżona na arenie międzynarodowej i zdobyła wyróżnienie w konkursie na najlepsze inicjatywy zrealizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Ograniczania Odpadów! Akcja HelloWielo została uznana za jedną z trzech najlepszych kampanii w kategorii organizacji pozarządowych i w drodze do finału pokonała w sumie aż 14 tys. inicjatyw z całej Europy!

W tym roku przygotowaliśmy dla Was aż 40 bezpłatnych spotkań, na których w intymnej i serdecznej atmosferze będziecie miały (i mieli!) okazję poznać tajniki pieluchowania wielorazowego. Jeżeli jesteście młodymi rodzicami lub spodziewacie się właśnie dziecka to te warsztaty są właśnie dla Was. Na warsztatach poznacie nowoczesne systemy pieluch wielorazowych, dowiecie się jak dobrać je do potrzeb swoich i dziecka, jak z nich korzystać i jak o nie dbać. Przekonacie się też, że wielorazowe produkty higieniczne dla kobiet są zdrowszą, wygodniejszą i bardziej ekologiczną alternatywą jednorazówek.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach zaplanowano serię live’ów ze specjalistami. Będzie też można skorzystać z rabatów w sklepach na terenie całego kraju.

 

Harmonogram:

Więcej o kampanii na stroniehttp://facebook.com/hellowielo

Kontakt:

Sylwia Sikorska

e-mail: sylwia.sikorska@zero-waste.pl

Tegoroczna edycja kampanii jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Drogerii Ekologicznej Betterland! Dziękujemy!