Z własnym kubkiem

Każdego roku na całym świecie zużywa się miliardy jednorazowych kubków. Niestety, zaledwie 0,25% tych trudnych w przetworzeniu opakowań trafia do recyklingu, co oznacza, że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów. Aby rozwiązać ten problem, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste serdecznie zaprasza do udziału w akcji ,,Z własnym kubkiem”.

Celem akcji #zwłasnymkubkiem jest zwiększanie świadomości klientów, jak i właścicieli kawiarni, w zakresie wpływu używania jednorazowych opakowań na środowisko oraz kształtowanie takich postaw i nawyków, które przyczynią się do zmniejszenia ilości  produkowanych odpadów. Chcemy zachęcać klientów do korzystania z kubków wielorazowych przy zakupie kawy na wynos, a właścicieli kawiarni przekonujemy, że serwowanie kawy do kubka klienta jest bezpieczne, ważne dla środowiska oraz korzystne wizerunkowo.

Jak włączyć się do akcji?

Jestem właścicielem/właścicielką kawiarni:

Gotowe! 🙂

Jestem klientem/klientką

  • idź po kawę na wynos #zwłasnymkubkiem 🙂
  • zrób zdjęcie i oznacz je na facebooku lub instagramie hasztagiem #zwłasnymkubkiem
  • zapytaj właściciela lokalu, czy słyszał o akcji i czy chciałby dołączyć

UWAGA: Aktualnie nie dysponujemy mapą lokali uczestniczących w akcji #zwłasnymkubkiem, ale mimo przeciwności losu intensywnie pracujemy nad przywróceniem tej funkcjonalności. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
http://facebook.com/zwlasnymkubkiem/
http://instagram.com/zwlasnymkubkiem/

Kontakt w sprawie zgłoszeń do akcji: mapa@zero-waste.pl

Koordynacja: agnieszka.sadowska-konczal@zero-waste.pl

Partnerzy
ZERO-ODPADOWY NEWSLETTER
Zaufali nam