O stowarzyszeniu

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zostało założone 11 marca 2017 w Warszawie i zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000674299.

Stowarzyszenie nie powstałoby, gdyby nie Aleksandra Niewczas, która w 2015 roku, zainspirowana postacią Bei Johnson, uważanej za prekursorkę ruchu zero waste na świecie, założyła na portalu facebook.com grupę Zero Waste Polska, zrzeszającą osoby, które tak jak Bea i Ola postanowiły żyć ograniczając odpady do minimum. W krótkim czasie, grupa urosła do największej w polskim internecie społeczności zainteresowanej ekologicznym i bezodpadowym stylem życia. W lutym 2017 liczba jej członków przekroczyła 13 tysięcy.

Naturalną konsekwencją, jak i impulsem do sformalizowania działań w obszarze promowania bezodpadowego stylu życia i gospodarki o obiegu zamkniętym, było rosnące lawinowo zainteresowanie tą tematyką oraz coraz bardziej widoczne zapotrzebowanie na działania systemowe. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste realizuje swoją misję poprzez prowadzenie szkoleń i warsztatów, udział w konferencjach i wydarzeniach branżowych, działalność popularyzatorską i wydawniczą.

Dane Stowarzyszenia

Nasza misja

Nasi ludzie

ZERO-ODPADOWY NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać wiadomości od Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Nie znajdziesz w nich żadnych śmieci ;)

Poczekaj proszę...

Gotowe!

Dziękujemy!

There are no upcoming events at this time.