Nasi ludzie

Aleksandra Niewczas
prezes zarządu
Absolwentka filologii germańskiej z językiem angielskim oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ideą zero waste zainteresowała się po lekturze artykułu o Bei Johnson, a krótko później zainicjowała ruch Zero Waste Polska. We wrześniu 2017, stworzona przez nią grupa na Facebooku liczy ponad 6 tys. członków i wciąż się rozrasta. Miłośniczka tanga argentyńskiego, kina, teatru i górskich wędrówek.
Filip Piotrowski
wiceprezes zarządu
Absolwent i doktorant Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca akademicki, od 2005 r. prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Akademii Leona Koźmińskiego zajęcia ze współczesnych teorii socjologicznych, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, metodologii badań społecznych i teorii edukacyjnych. Ekspert z zakresu socjologii środowiska i problemów społecznych generowanych przez wrażliwe społecznie i jednocześnie istotne środowiskowo inwestycje.
Agnieszka Sadowska-Konczal
członkini zarządu
Absolwentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonatka ekologii i zrównoważonego rozwoju, od lat związana z sektorem pozarządowym. Na co dzień pracuje jako trenerka prowadząc warsztaty i szkolenia o tematyce ekologicznej z dziećmi, dorosłymi i seniorami. W wolnym czasie prowadzi bloga http://ekologika.edu.pl, gdzie przekonuje, że za pomocą drobnych gestów można zmieniać świat na lepszy. Aktualnie próbuje skończyć doktorat o edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Miłośniczka kotów, podróży i górskich wędrówek.
Małgorzata Gęca
Z wykształcenia polonistka, z doświadczenia doradca ds. nieruchomości komercyjnych, z wyznania "zerowaster". Zmotywowana przez działania Bei Johnson, propaguje ruch Zero Waste w Polsce. Autorka publikowanego w sieci poradnika Vademecum Zero Waste. Marzy o książce o zero waste skierowanej do dzieci. Poleca samoobronę dla kobiet (ćwiczy w Grom Combat Girls) i dzieci (Grom Combat Kids), bo na własnej skórze przekonała się, że zło istnieje.
Magdalena Iwanek
Z wykształcenia oceanograf, ale mówi, że w życiu robiła już chyba wszystko. Obecnie pracuje w rodzinnym biznesie tworząc projekty oświetleniowe i metaloplastyczne, choć sercem pozostaje na morzu. Przyroda i bliscy ludzie są dla niej najważniejsze, ale życiu nadają też kierunek podróżowanie i joga. Powisieć do góry nogam i spojrzeć wtedy na swoje życie, to najlepsza lekcja dystansu do świata.
Anna Komar
Z wykształcenia ekonomistka, pracuje w dziale finansowym grupy kapitałowej z branży energetycznej. Gdyby miała drugi raz wybierać w życiu, nie zamieniłaby cyferek na inny zawód. Jest także żoną i mamą dwóch wspaniałych małych ludzi. Największą jej pasją jest blog http://mojaekonomia.pl i wszelkie projekty związane z tematyką minimalizmu i zero waste.
Alina Starzak
Ukończyła psychologię, ale śmieje się, że zdążyła już o tym zapomnieć. Pracowała jako nauczyciel angielskiego, gdy poznała Finlandię i odtąd ten kraj wyznacza kierunki jej zainteresowań i działań zawodowych. Narodowe fińskie wartości - minimalizm, szacunek wobec przyrody oraz ekologia w życiu codziennym były jej bliskie od dawna. Współpracuje z fińską grupą „Zero Waste”. Pisze bloga „Fińskie inspiracje”, w którym ważną część zajmuje „ekologia po fińsku”. Uprawia Nordic Walking wierząc, że aktywność w bliskim kontakcie z przyrodą skłania do tego, by ją cenić i troszczyć się o jej przyszłość.
Piotr Barczak
Studiował w Poznaniu i Bremie. Posiada tytuł magistra Geografii ze specjalizacją w Gospodarce Przestrzennej i Rozwoju Regionalnym. Po udanej Polskiej Prezydencji w Radzie UE postanowił odejść ze służby dyplomatycznej i dołączył do świata organizacji pozarządowych, gdzie pracował w tematach gazu łupkowego w Europie i USA oraz landgrabbingu w Afryce. Brał również udział w kilku misjach w Kongo i Sudanie Południowym współpracując z Caritasem i misjami ONZ. Obecnie jest odpowiedzialny za politykę odpadów w European Environmental Bureau, reprezentującym głos około 140 europejskich organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska. Stoi na czele grupy roboczej ds. odpadów EEB. Ściśle współpracuje z Zero Waste Europe, innymi organizacjami pozarządowymi, jak również z gminami, miastami i progresywnym przemysłem w temacie bardziej ambitnego podejścia do gospodarki odpadami.
Joanna Żabicka
Inżynier ochrony środowiska, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zajmuje się przede wszystkim ochroną fauny i edukacją ekologiczną. Zdecydowanie dusza artystyczna: jest autorką wielu artykułów o tematyce ekologicznej w czasopismach "MiniLO i Aniela" oraz "SeniorLO 50+", zajmuje się także fotografią, głównie ślubną. Członkini Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja, wieloletnia wegetarianka i właścicielka trzech adoptowanych królików. Z ciekawostek: pilot paralotni.
Sylwia Sikorska
Redaktor naczelna warszawskiego portalu kulturalnie.waw.pl, z wykształcenia socjolog, obecnie pełnoetatowa mama Mai i Tymona, która od kilku lat stara się wprowadzać minimalizm i zero waste w swoim domu. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, która w wolnych chwilach opowiada o zero waste na swoim kanale na YT.
Virginie Little
Virginie Little posiada 17-letnie doświadczenie w komunikacji. Od wielu lat pasjonuje się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Jej przeświadczenie o ogromnej roli edukacji w ograniczaniu negatywnego wpływu ludzi i firm na środowisko zaowocowało powstaniem dwóch firm: Little Infinity i Little Greenfinity. Virginie ma bogate doświadczenie jako animatorka szkoleń z zakresu zrównoważonego rozwoju dla szerokiego grona słuchaczy: dzieci i młodzieży szkolnej, pracowników firm, przedsiębiorców… Wraz z mężem i dwójką dzieci od kilku lat praktykuje styl życia zero waste - z tego względu jest źródłem praktycznych informacji i porad dla osób, które chcą spróbować tego stylu życia. Będąc Francuzką od lat mieszkającą w Polsce, której partnerem życiowym jest rodowity Amerykanin, Virginie Little wnosi do szkoleń dodatkowy pierwiastek multikulturowości oraz praktyczne doświadczenia, które sprawdziły się w innych krajach. Warsztaty prowadzi w języku polskim, francuskim i angielskim.
Dagmara Wójcik-Jędrzejewska
Zawodowo zoopsycholog psi i koci, wieloletni dom tymczasowy dla potrzebujących zwierząt oraz twórczyni biżuterii, związana też z marketingiem i pr. Z ekologią ma kontakt od zawsze z racji rodziców po ochronie środowiska. Instynktownie jako dziecko zakręcała wodę w trakcie mycia zębów czy naczyń 😉 Próba podjęcia nauki w pierwszym w Warszawie społecznym liceum ochrony środowiska niestety nie powiodła się - szkoła się nie otworzyła z braku wymaganej ilości chętnych. Nie zniechęciło jej to, wręcz przeciwnie, bo już wtedy widziała taką potrzebę. Swoje działania głosi znajomym, namawiając ich do redukcji plastiku i szacunku do zasobów pitnej wody. Lubuje się w działaniach hand-made takich jak upcykling, domowa podstawowa chemia i kosmetyka. Prywatnie żona informatyka (nie w sweterku w romby 😉 ) także zaangażowanego w ideę ZERO WASTE i mama 19-letniego pasjonata fotografii i gier komputerowych
Partnerzy

ZERO-ODPADOWY NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać wiadomości od Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Nie znajdziesz w nich żadnych śmieci ;)

Poczekaj proszę...

Gotowe!

Dziękujemy!

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.