Nasi ludzie

Aleksandra Niewczas
prezes zarządu
Absolwentka filologii germańskiej z językiem angielskim, oraz Zarządzania kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2015, po latach styczności z nadmiarem otaczających ją dóbr i pokus konsumpcyjnego świata zainteresowała się tematami minimalizmu, niemarnowania surowców, ograniczania produkcji odpadów. Założycielka pierwszej polskiej grupy o ruchu zero waste - Zero Waste Polska. Organizatorka i współorganizatorka wielu spotkań otwartych i warsztatów o tematyce zero waste w całej Polsce, aktywna promotorka kampanii edukacyjnych stowarzyszenia. Prelegentka konferencji Tedx Katowice Salon i Tedx Kazimierz. Współorganizatorka pierwszego krakowskiego Festiwalu Zero Waste. Wywiady z nią dotyczące ruchu zero waste ukazały się m.in. w książkach: ,,Życie Zero Waste'' i „Sukces jest kobietą'', magazynie ,,Miasto kobiet’’ czy Radio RMF FM. W stowarzyszeniu kieruje zespołem koordynatorów, czuwa nad administracją, zespołami projektowymi, komunikacją z partnerami, współorganizuje wydarzenia. Prowadzi warsztaty i wykłady o ruchu zero waste dla dzieci i dorosłych. Jej ulubionymi tematami z obszaru zero waste są zero waste lifestyle, wielorazowe produkty higieny kobiecej, zielone festiwale, recykling czy ślub w duchu zero waste. Kocha kino, teatr, koncerty, klimatyczne kawiarnie, jeździ na festiwale muzyczne i przemierza górskie szlaki.
Filip Piotrowski
wiceprezes zarządu
Absolwent i doktorant Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca akademicki, od 2005 r. prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Akademii Leona Koźmińskiego zajęcia ze współczesnych teorii socjologicznych, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, metodologii badań społecznych i teorii edukacyjnych. Ekspert z zakresu socjologii środowiska i problemów społecznych generowanych przez wrażliwe społecznie i jednocześnie istotne środowiskowo inwestycje.
Agnieszka Sadowska-Konczal
członkini zarządu
Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorantka w dziedzinie nauk społecznych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół edukacji dla zrównoważonego rozwoju, szczególnie w kontekście polityki edukacyjnej oraz roli organizacji pozarządowych. Specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, od lat związana z III-im sektorem. Inicjatorka akcji #zwłasnymkubkiem. Certyfikowana trenerka - prowadzi wykłady, warsztaty i szkolenia o tematyce ekologicznej. Autorka bloga http://ekologika.edu.pl. Prywatnie miłośniczka kotów, podróży, górskich wędrówek i kompostowania.
Małgorzata Gęca
Z wykształcenia polonistka, z doświadczenia doradca ds. nieruchomości komercyjnych, z wyznania "zerowaster". Zmotywowana przez działania Bei Johnson, propaguje ruch Zero Waste w Polsce. Autorka publikowanego w sieci poradnika Vademecum Zero Waste. Marzy o książce o zero waste skierowanej do dzieci. Poleca samoobronę dla kobiet (ćwiczy w Grom Combat Girls) i dzieci (Grom Combat Kids), bo na własnej skórze przekonała się, że zło istnieje.
Magdalena Iwanek
Z wykształcenia oceanograf, ale mówi, że w życiu robiła już chyba wszystko. Obecnie pracuje w rodzinnym biznesie tworząc projekty oświetleniowe i metaloplastyczne, choć sercem pozostaje na morzu. Przyroda i bliscy ludzie są dla niej najważniejsze, ale życiu nadają też kierunek podróżowanie i joga. Powisieć do góry nogam i spojrzeć wtedy na swoje życie, to najlepsza lekcja dystansu do świata.
Anna Komar
Z wykształcenia ekonomistka, pracuje w dziale finansowym grupy kapitałowej z branży energetycznej. Gdyby miała drugi raz wybierać w życiu, nie zamieniłaby cyferek na inny zawód. Jest także żoną i mamą dwóch wspaniałych małych ludzi. Największą jej pasją jest blog http://mojaekonomia.pl i wszelkie projekty związane z tematyką minimalizmu i zero waste.
Sylwia Sikorska
Redaktor naczelna warszawskiego portalu kulturalnie.waw.pl, z wykształcenia socjolog, obecnie pełnoetatowa mama Mai i Tymona, która od kilku lat stara się wprowadzać minimalizm i zero waste w swoim domu. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, która w wolnych chwilach opowiada o zero waste na swoim kanale na YT.
Joanna Żabicka
Inżynier ochrony środowiska, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zajmuje się przede wszystkim ochroną fauny i edukacją ekologiczną. Zdecydowanie dusza artystyczna: jest autorką wielu artykułów o tematyce ekologicznej w czasopismach "MiniLO i Aniela" oraz "SeniorLO 50+", zajmuje się także fotografią, głównie ślubną. Członkini Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja, wieloletnia wegetarianka i właścicielka trzech adoptowanych królików. Z ciekawostek: pilot paralotni.
Alina Starzak
Ukończyła psychologię, ale śmieje się, że zdążyła już o tym zapomnieć. Pracowała jako nauczyciel angielskiego, gdy poznała Finlandię i odtąd ten kraj wyznacza kierunki jej zainteresowań i działań zawodowych. Narodowe fińskie wartości - minimalizm, szacunek wobec przyrody oraz ekologia w życiu codziennym były jej bliskie od dawna. Współpracuje z fińską grupą „Zero Waste”. Pisze bloga „Fińskie inspiracje”, w którym ważną część zajmuje „ekologia po fińsku”. Uprawia Nordic Walking wierząc, że aktywność w bliskim kontakcie z przyrodą skłania do tego, by ją cenić i troszczyć się o jej przyszłość.
Piotr Barczak
Studiował w Poznaniu i Bremie. Posiada tytuł magistra Geografii ze specjalizacją w Gospodarce Przestrzennej i Rozwoju Regionalnym. Po udanej Polskiej Prezydencji w Radzie UE postanowił odejść ze służby dyplomatycznej i dołączył do świata organizacji pozarządowych, gdzie pracował w tematach gazu łupkowego w Europie i USA oraz landgrabbingu w Afryce. Brał również udział w kilku misjach w Kongo i Sudanie Południowym współpracując z Caritasem i misjami ONZ. Obecnie jest odpowiedzialny za politykę odpadów w European Environmental Bureau, reprezentującym głos około 140 europejskich organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska. Stoi na czele grupy roboczej ds. odpadów EEB. Ściśle współpracuje z Zero Waste Europe, innymi organizacjami pozarządowymi, jak również z gminami, miastami i progresywnym przemysłem w temacie bardziej ambitnego podejścia do gospodarki odpadami.
Virginie Little
Virginie Little posiada 17-letnie doświadczenie w komunikacji. Od wielu lat pasjonuje się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Jej przeświadczenie o ogromnej roli edukacji w ograniczaniu negatywnego wpływu ludzi i firm na środowisko zaowocowało powstaniem dwóch firm: Little Infinity i Little Greenfinity. Virginie ma bogate doświadczenie jako animatorka szkoleń z zakresu zrównoważonego rozwoju dla szerokiego grona słuchaczy: dzieci i młodzieży szkolnej, pracowników firm, przedsiębiorców… Wraz z mężem i dwójką dzieci od kilku lat praktykuje styl życia zero waste - z tego względu jest źródłem praktycznych informacji i porad dla osób, które chcą spróbować tego stylu życia. Będąc Francuzką od lat mieszkającą w Polsce, której partnerem życiowym jest rodowity Amerykanin, Virginie Little wnosi do szkoleń dodatkowy pierwiastek multikulturowości oraz praktyczne doświadczenia, które sprawdziły się w innych krajach. Warsztaty prowadzi w języku polskim, francuskim i angielskim.
Agata Szopińska
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowo ukończyła studia z zakresu Public Relations. Pracę w kancelarii adwokackiej zamieniła na działalność w organizacjach pozarządowych. Interesuje się zrównoważonym rozwojem oraz odpowiedzialną modą. Współorganizowała pierwszy w Krakowie Festiwal Zero Waste.
Joanna Kądziołka
Pracuje w krakowskich NGO-sach, twierdząc, że to najlepszy sposób na zmienianie otoczenia na lepsze i kontakt z inspirującymi ludźmi . Z tego samego powodu trafiła do PSZW, gdzie współorganizuje Festiwal Zero Waste. Jeśli jesteś zainteresowana/ny szkoleniem z tematyki Zero Waste, Asia to dobry kontakt.
Dagmara Wójcik-Jędrzejewska
Zawodowo zoopsycholog psi i koci, wieloletni dom tymczasowy dla potrzebujących zwierząt oraz twórczyni biżuterii, związana też z marketingiem i pr. Z ekologią ma kontakt od zawsze z racji rodziców po ochronie środowiska. Instynktownie jako dziecko zakręcała wodę w trakcie mycia zębów czy naczyń 😉 Próba podjęcia nauki w pierwszym w Warszawie społecznym liceum ochrony środowiska niestety nie powiodła się - szkoła się nie otworzyła z braku wymaganej ilości chętnych. Nie zniechęciło jej to, wręcz przeciwnie, bo już wtedy widziała taką potrzebę. Swoje działania głosi znajomym, namawiając ich do redukcji plastiku i szacunku do zasobów pitnej wody. Lubuje się w działaniach hand-made takich jak upcykling, domowa podstawowa chemia i kosmetyka. Prywatnie żona informatyka (nie w sweterku w romby 😉 ) także zaangażowanego w ideę ZERO WASTE i mama 19-letniego pasjonata fotografii i gier komputerowych
Przemysław Norbert Jędrzejewski
Absolwent Szkoły Gastronomicznej oraz pasjonat Informatyki z 20 letnim doświadczeniem. Od zawsze chętny na pomoc innym. Od ponad 10 lat wegetarianin, dzięki któremu zaczął myśleć nad tym jak traktujemy planetę co było zaczątkiem myślenia w stylu Zero-Waste. Prywatnie mąż, tata. Miłośnik przede wszystkim kotów oraz wszystkich zwierząt.
Roksana Fiedziuszko
Wychowała się w Atenach, studiowała w Poznaniu i Maladze, obecnie mieszka w Krakowie. Prywatnie zajmuje się fotografią oraz social media i Google Ads. Jej sposobem na zero waste jest samodzielne wykonywanie produktów. W domu kręci własne mydła, środki czystości i kosmetyki, szyje woreczki oraz robi na drutach myjki. Pokazuje, że aby zadbać o siebie, często wystarczy to, co mamy w kuchni. Sama dochodzi do zero waste małymi krokami i takie podejście stara się przekazywać innym. Współorganizowała Festiwal Zero Waste, zajmuje się także prowadzeniem warsztatów zero waste.
Aleksandra Bocian
Ukończyła Stosunki Międzynarodowe w Krakowie. Z ideą bezodpadowego życią zetknęła się mieszkając w Kanadzie i od tego czasu wprowadza zmiany do swojej codzienności a samą koncepcją stara się zarażać swoje otoczenie. Propagatorka ekologicznych zmian w swoim miejscu pracy. Ratowała żywność w krakowskim Foodsharingu i siła rzeczy temat marnowania żywności jest jej szczególnie bliski. Współogranizatorka Festiwalu Zero Waste w Krakowie, prowadząca warsztaty i prelekcje w temacie ZW. Uwielbia jogę, muzykę i przebywanie na łonie natury.
Partnerzy

ZERO-ODPADOWY NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać wiadomości od Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Nie znajdziesz w nich żadnych śmieci ;)

Poczekaj proszę...

Gotowe!

Dziękujemy!

Zaufali nam