Nasi ludzie

Aleksandra Niewczas
prezes zarządu
Absolwentka filologii germańskiej z językiem angielskim oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ideą zero waste zainteresowała się po lekturze artykułu o Bei Johnson, a krótko później zainicjowała ruch Zero Waste Polska. We wrześniu 2017, stworzona przez nią grupa na Facebooku liczy ponad 6 tys. członków i wciąż się rozrasta. Miłośniczka tanga argentyńskiego, kina, teatru i górskich wędrówek.
Filip Piotrowski
wiceprezes zarządu
Absolwent i doktorant Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca akademicki, od 2005 r. prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Akademii Leona Koźmińskiego zajęcia ze współczesnych teorii socjologicznych, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, metodologii badań społecznych i teorii edukacyjnych. Ekspert z zakresu socjologii środowiska i problemów społecznych generowanych przez wrażliwe społecznie i jednocześnie istotne środowiskowo inwestycje.
Agnieszka Sadowska-Konczal
członkini zarządu
Absolwentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonatka ekologii i zrównoważonego rozwoju, od lat związana z sektorem pozarządowym. Na co dzień pracuje jako trenerka prowadząc warsztaty i szkolenia o tematyce ekologicznej z dziećmi, dorosłymi i seniorami. W wolnym czasie prowadzi bloga http://ekologika.edu.pl, gdzie przekonuje, że za pomocą drobnych gestów można zmieniać świat na lepszy. Aktualnie próbuje skończyć doktorat o edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Miłośniczka kotów, podróży i górskich wędrówek.
Małgorzata Gęca
Z wykształcenia polonistka, z doświadczenia doradca ds. nieruchomości komercyjnych, z wyznania "zerowaster". Zmotywowana przez działania Bei Johnson, propaguje ruch Zero Waste w Polsce. Autorka publikowanego w sieci poradnika Vademecum Zero Waste. Marzy o książce o zero waste skierowanej do dzieci. Poleca samoobronę dla kobiet (ćwiczy w Grom Combat Girls) i dzieci (Grom Combat Kids), bo na własnej skórze przekonała się, że zło istnieje.
Magdalena Iwanek
Z wykształcenia oceanograf, ale mówi, że w życiu robiła już chyba wszystko. Obecnie pracuje w rodzinnym biznesie tworząc projekty oświetleniowe i metaloplastyczne, choć sercem pozostaje na morzu. Przyroda i bliscy ludzie są dla niej najważniejsze, ale życiu nadają też kierunek podróżowanie i joga. Powisieć do góry nogam i spojrzeć wtedy na swoje życie, to najlepsza lekcja dystansu do świata.
Anna Komar
Z wykształcenia ekonomistka, pracuje w dziale finansowym grupy kapitałowej z branży energetycznej. Gdyby miała drugi raz wybierać w życiu, nie zamieniłaby cyferek na inny zawód. Jest także żoną i mamą dwóch wspaniałych małych ludzi. Największą jej pasją jest blog http://mojaekonomia.pl i wszelkie projekty związane z tematyką minimalizmu i zero waste.
Katarzyna Wągrowska
Magister stosunków międzynarodowych na UAM w Poznaniu. Pracuje w branży IT i e-commerce. Autorka książki "Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej" i bloga ograniczamsie.com. Inicjatorka wspólnych szaf do wymiany ubrań i przedmiotów - givebox'ów, które znajdują się w Poznaniu. Spełnia się w działaniach miejskich i aktywizacji wspólnoty lokalnej. Członkini Poznańskiej Kooperatywy Spożywczej. Z zamiłowania zgłębia tajniki wyrobu naturalnych kosmetyków. Matka dwójki dzieci, usłużna pani swojej kotki. Wierzy, że drobne działania wielu jednostek przynoszą prawdziwą zmianę.
Alina Starzak
Ukończyła psychologię, ale śmieje się, że zdążyła już o tym zapomnieć. Pracowała jako nauczyciel angielskiego, gdy poznała Finlandię i odtąd ten kraj wyznacza kierunki jej zainteresowań i działań zawodowych. Narodowe fińskie wartości - minimalizm, szacunek wobec przyrody oraz ekologia w życiu codziennym były jej bliskie od dawna. Współpracuje z fińską grupą „Zero Waste”. Pisze bloga „Fińskie inspiracje”, w którym ważną część zajmuje „ekologia po fińsku”. Uprawia Nordic Walking wierząc, że aktywność w bliskim kontakcie z przyrodą skłania do tego, by ją cenić i troszczyć się o jej przyszłość.
Piotr Barczak
Studiował w Poznaniu i Bremie. Posiada tytuł magistra Geografii ze specjalizacją w Gospodarce Przestrzennej i Rozwoju Regionalnym. Po udanej Polskiej Prezydencji w Radzie UE postanowił odejść ze służby dyplomatycznej i dołączył do świata organizacji pozarządowych, gdzie pracował w tematach gazu łupkowego w Europie i USA oraz landgrabbingu w Afryce. Brał również udział w kilku misjach w Kongo i Sudanie Południowym współpracując z Caritasem i misjami ONZ. Obecnie jest odpowiedzialny za politykę odpadów w European Environmental Bureau, reprezentującym głos około 140 europejskich organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska. Stoi na czele grupy roboczej ds. odpadów EEB. Ściśle współpracuje z Zero Waste Europe, innymi organizacjami pozarządowymi, jak również z gminami, miastami i progresywnym przemysłem w temacie bardziej ambitnego podejścia do gospodarki odpadami.
Kornelia Orwat
Z wykształcenia nauczycielka muzyki, z zawodu mama w edukacji domowej. Ponad dwa lata temu wpadła na pomysł eksperymentu zero waste, który polegał na sprawdzeniu, czy da się ograniczyć produkcję śmieci żyjąc w rodzinie z trójką dzieci. Eksperyment nazwała Odśmiecownią i opisuje go na blogu www.korneliaorwat.pl. W wolnych od zajmowania się domem, dziećmi i blogiem chwilach czyta, marzy i wymyśla co i rusz nowe pasje: grę na skrzypcach, szydełkowanie, szycie toreb ze starych ubrań... i czas pokaże co jeszcze.
Joanna Żabicka
Inżynier ochrony środowiska, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zajmuje się przede wszystkim ochroną fauny i edukacją ekologiczną. Zdecydowanie dusza artystyczna: jest autorką wielu artykułów o tematyce ekologicznej w czasopismach "MiniLO i Aniela" oraz "SeniorLO 50+", zajmuje się także fotografią, głównie ślubną. Członkini Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja, wieloletnia wegetarianka i właścicielka trzech adoptowanych królików. Z ciekawostek: pilot paralotni.
Sylwia Sikorska
Redaktor naczelna warszawskiego portalu kulturalnie.waw.pl, z wykształcenia socjolog, obecnie pełnoetatowa mama Mai i Tymona, która od kilku lat stara się wprowadzać minimalizm i zero waste w swoim domu. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, która w wolnych chwilach opowiada o zero waste na swoim kanale na YT.
Danuta Chodakowska
Absolwentka pedagogiki oraz doradztwa filozoficznego i coachingu na Uniwersytecie Śląskim. Lokalnie zaangażowana w walkę z odpadami w katowickim Stowarzyszeniu Wolnej Herbaty, najchętniej angażuje się w projekty dotyczące gospodarki dzielenia się "sharing economy". Prywatnie interesuje się mediami społecznościowymi i edukacją międzykulturową, a pasjonuje tańcem.
Virginie Little
Virginie Little posiada 17-letnie doświadczenie w komunikacji. Od wielu lat pasjonuje się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Jej przeświadczenie o ogromnej roli edukacji w ograniczaniu negatywnego wpływu ludzi i firm na środowisko zaowocowało powstaniem dwóch firm: Little Infinity i Little Greenfinity. Virginie ma bogate doświadczenie jako animatorka szkoleń z zakresu zrównoważonego rozwoju dla szerokiego grona słuchaczy: dzieci i młodzieży szkolnej, pracowników firm, przedsiębiorców… Wraz z mężem i dwójką dzieci od kilku lat praktykuje styl życia zero waste - z tego względu jest źródłem praktycznych informacji i porad dla osób, które chcą spróbować tego stylu życia. Będąc Francuzką od lat mieszkającą w Polsce, której partnerem życiowym jest rodowity Amerykanin, Virginie Little wnosi do szkoleń dodatkowy pierwiastek multikulturowości oraz praktyczne doświadczenia, które sprawdziły się w innych krajach. Warsztaty prowadzi w języku polskim, francuskim i angielskim.
Dagmara Wójcik-Jędrzejewska
Zawodowo zoopsycholog psi i koci, wieloletni dom tymczasowy dla potrzebujących zwierząt oraz twórczyni biżuterii, związana też z marketingiem i pr. Z ekologią ma kontakt od zawsze z racji rodziców po ochronie środowiska. Instynktownie jako dziecko zakręcała wodę w trakcie mycia zębów czy naczyń 😉 Próba podjęcia nauki w pierwszym w Warszawie społecznym liceum ochrony środowiska niestety nie powiodła się - szkoła się nie otworzyła z braku wymaganej ilości chętnych. Nie zniechęciło jej to, wręcz przeciwnie, bo już wtedy widziała taką potrzebę. Swoje działania głosi znajomym, namawiając ich do redukcji plastiku i szacunku do zasobów pitnej wody. Lubuje się w działaniach hand-made takich jak upcykling, domowa podstawowa chemia i kosmetyka. Prywatnie żona informatyka (nie w sweterku w romby 😉 ) także zaangażowanego w ideę ZERO WASTE i mama 19-letniego pasjonata fotografii i gier komputerowych
Partnerzy

ZERO-ODPADOWY NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać wiadomości od Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Nie znajdziesz w nich żadnych śmieci ;)

Poczekaj proszę...

Gotowe!

Dziękujemy!

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.