Mobilny Givebox

Czy wiesz, że nic nie staje się śmieciem, dopóki tego nie wyrzucisz? Chcąc zapobiegać wyrzucaniu przedmiotów, które choć wydają się niepotrzebne, mogą posłużyć jeszcze komuś innemu, stworzyliśmy nową inicjatywę, która pomaga dawać rzeczom drugie życie. Poznaj Mobilny Givebox – najnowszy projekt Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.Pierwszy Givebox powstał w Niemczech jako odpowiedź na zalewającą świat nadprodukcję (i przez to też ogromne zużycie zasobów przyrody) oraz zachętę do tego, by to, czego nie potrzebujemy, ale jest nadal w dobrym stanie – oddać innym.

Nasze Mobilne Giveboxy są prostym sposobem na niekłopotliwą wymianę rzeczami, które mogą posłużyć innym.

To naprawdę łatwe – przynieś do pracy, ulubionej kawiarni czy domu kultury małą skrzyneczkę/ pudełko i włóż tam swój piętnasty nieużywany kubek, niechcianą próbkę kremu czy już obejrzany film na dvd. Kosmetyki muszą mieć ważną datę przydatności.

Twoje dziecko wyrosło już z książeczek o dzielnym strażaku? Włóż do Mobilnego Giveboxa – na pewno jakiś młody rodzic się ucieszy. Przykłady można by mnożyć do jutra  – spójrz na swój dom okiem stratega i bez żalu oddaj to, co już wykonało swoje zadanie.

I tu najważniejsze – niech nie będzie to okazja, aby kolejny długopis przewędrował z jednej szuflady, aby spokojnie kurzyć się w drugiej, dlatego przy naszych Mobilnych Giveboxach widnieje napis „Weź, jeśli potrzebujesz”.

Givebox – ponieważ dobrze jest się dzielić, a z Mobilnym Giveboxem jest to jeszcze łatwiejsze.

Pobierz grafiki niezbędne do stworzenia Mobilnego Giveboxa

Polub Mobilny Givebox na Facebooku

Partnerzy

ZERO-ODPADOWY NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać wiadomości od Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Nie znajdziesz w nich żadnych śmieci ;)

Poczekaj proszę...

Gotowe!

Dziękujemy!

Zaufali nam