Ostatnie miesiące upłynęły nam pod znakiem ciężkiej pracy, ale dziś z dumą możemy poinformować, że światło dzienne ujrzał pierwszy polski spot promujący życie w stylu zero waste!

Chcieliśmy, żeby odzwierciedlał wartości jakie nam towarzyszą – wiarę w siłę małych zmian i drobnych gestów oraz przekonanie, że każdy z nas już dziś może dołożyć swoją małą (lub całkiem sporą) cegiełkę do budowania świata bez odpadów. Choć zdarza się, że to co robimy, wzbudza szeroki wachlarz reakcji otoczenia – od zdziwienia po zafascynowanie – to ostatecznie okazujemy się być zupełnie normalnymi ludźmi, których łączy troska o środowisko 🙂

Własna torba zamiast jednorazowej, plastikowej reklamówki, kawa na wynos w kubku wielokrotnego użytku zamiast jednorazowego, który za chwilę stanie się odpadem, woda z kranu zamiast butelkowanej oraz troska o sprzęty, z których na co dzień korzystamy i kreatywność w nadawaniu drugiego życia tym, które przestały już pełnić swoją pierwotną funkcję. Każdy z tych prostych gestów, to wyraz troski o środowisko.

Odmawiaj. Ograniczaj. Używaj ponownie. Przetwarzaj. Kompostuj. Pięć prostych kroków, do świata bez odpadów. Zrób pierwszy.

 

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować aktorom i ekipie filmowej stojącej za tą produkcją, szczególnie Michałowi Krzywickiemu i Dagmarze Brodziak, którzy włożyli sporo wysiłku w zgłębianie arkanów filozofii zero waste, by najlepiej oddać ducha, który nam towarzyszy. Dzięki!